Vyko penktoji Lietuvos kaimo parlamento sesija

Gausi Kėdainiečių komanda, balandžio 7–8 d., dalyvavo Lietuvos kaimo parlamento V sesijoje, Bistrampolyje.

Lietuvos kaimo bendruomenių lyderiai diskutavo apie tai, kas svarbu šiandien, kad Lietuvos kaime būtų gera gyventi tiek dabar, tiek ateityje.

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, skelbdama V kaimo parlamento sesijos atidarymą kalbėjo, jog bendruomenės šiuo metu yra ne tik mūsų kultūros, mūsų tradicijų puoselėtojos, bet ir inovatorės, bendrai veiklai po savo sparnu suburiančios visus – vaikus, jaunus žmones, šeimas, senjorus. Bendruomenės kuria gyvą kaimą, kuriame gyvename. Susirinkusieji kėlė klausimus: kaip sutelkti, kaip išlaikyti žmones kaimuose ir kaip sugyventi vieni su kitais, šiuo ypatingai sunkiu laikotarpiu.

Sesijos metu buvo pristatyta sumanių kaimų programa, savo patirtimi dalinosi Estijos ir Latvijos vietos veiklos grupių atstovai.

Parlamento dalyviai Panevėžio ir Radviliškio rajonuose lankė geruosius bendruomeninio, socialinio, privataus verslo projektus.

Antroji diena buvo skirta diskusijoms apie bendruomeninės organizacijos apibrėžimą, jos išskirtinumą kitų NVO kontekste, sumanių kaimų vystymą ir socialinius bei bendruomeninius verslus.

Back to top